Ким є Ісус? - Добра новина - Надія Є!

Ким є Ісус?

13/04/2022, Корнелія Арндт

Ісус, безумовно, є однією з найбільш суперечливих особистостей. Одні називають Його існування міфом, інші вважають Його великим учителем і людиною, шкодуючи, що Його вчення не запанувало над мораллю світу. Інша група назве це дурістю – звичайна людина, навколо якої була створена релігія, необхідна для маніпулювання суспільством. Ще для інших Ісус був важливою релігійною фігурою, ось і все. Історичною постаттю. Людиною і Богом одночасно. Пророком. Месією і Христом, а також загрозою для інших.

Ісус, залежно від того, з ким ми розмовляємо, виявиться кимось іншим. Давайте розглянемо деякі з найпопулярніших поглядів на цю тему:

1. Близько 52% дорослих американців не вірять, що Ісус також був Богом [1]

Пам'ятаю одне інтерв'ю з Ендрю Гарфілдом, яке я дивилася під час його виступу в феноменальному мюзиклі „Тік-так, бум!” Гарфілд, як відомо, обирає досить своєрідні ролі. В результаті він часто з’являється на знімальному майданчику в ролі пасторів, місіонерів або засновників релігійних організацій. У згаданому мною інтерв’ю він сказав, що це правда, що він захоплюється Ісусом, в якого закохався під час приготувань до фільму «Мовчання», коли провів декілька місяців у монастирі в Англії. З його слів, Ісус був великим учителем і людиною. Його вчення і моральні закони, які він намагався впровадити, могли повністю змінити життя: віддати своє життя за іншого, підставити другу щоку, виявляти доброту навіть до ворогів, бути цілісним і правдивим - чудове вчення великої людини.

Можливо, багатьох уже не дивує, що не лише невіруючі, а й християни мають проблеми з прийняттям подвійної природи Ісуса. Це щось абсолютно нове серед великої кількості релігій, те, що не може вмістити наш розум, і що,безперечно, суперечить логіці.

2. Більше людей впізнає логотип McDonald's, ніж знає, що означає хрест

Згідно з дослідженням, представленим журналістом і автором книги ”Нація фастфуду”, 88% американців можуть розпізнати логотип McDonald's і лише 54% можуть розпізнати хрест як символ християнства.

Цікаве дослідження (уже досить давнє – важко сказати, якими були б результати такого дослідження зараз), що, знову ж, може бути зовсім не дивним. Глобалізація та філософія споживання призводять до того, що ця та багато інших компаній провадять свою діяльність у найкращих місцях. Незнання того, чим є хрест, залишаю для вашої власної інтерпретації:)

3. Багато християн бачать конфлікт між вірою в Ісуса і добрими ділами як дорогою до Неба

В середовищі віруючих існує конфлікт між вірою в Ісуса як дорогою до вічності та переконанням, що ви потрапляєте на небо лише за те, що ви добра людина (що знецінює Ісуса та те, що Він зробив для нас).

63% вважають, що Ісус – це шлях до вічного життя (цікаво, що цей відсоток з покоління в покоління зменшується. Так, серед міленіалів він становить лише 56%). Решта думають, що потраплять на небо, тому що дотримуються десяти заповідей (5%), тому що вони добрі люди (8%), тому що Бог любить всіх (7%); 2% стверджують, що не потраплять на небо, а 15% взагалі не знають, що буде після смерті. [3]

Ким є Ісус?

Звичайно, існує ще багато інших думок про те, ким був Ісус, залежно від релігій та інших світоглядів, які намагаються пояснити реальність. У цій статті ми зосередилися на трьох найцікавіших, які малюють перед нами досить песимістичну картину.

Кожен, хто не розуміє Його любові та благодаті, буде мати власні думки та теорії про Нього, часто дуже суперечливі. Для одних Він був просто вчителем, для інших – пророком, для когось – звичайною людиною чи просто міфом. Однак тут найважливішою є лише твоя відповідь. Ким для тебе є Ісус? А якщо це питання життя чи смерті?

Чому цей скромний тесля з Назарету виступав проти «великих світу цього», проповідував те, що проповідував, і одночасно вважав себе сином Божим, якщо Він знав (а Він повинен був знати, зростаючи в той час в Ізраїлі), наскільки велика небезпека загрожує Йому за такі слова?

Просто християнство

К. С. Льюїс у своїй книзі «Просто християнство» пише про це так (вибачте за цей довгий абзац, який я дозволю собі зацитувати):

“Якби простий чоловік говорив те, що говорив Ісус, то він не був би великим учителем моралі. Він був би або не сповна розуму, як і будь-хто, хто називає себе чайником, або дияволом із пекла. Ви повинні вирішити для себе: або порахувати Його божевільним, і тоді посадити його під замок як божевільного або зненавидіти і вбити як диявола, або визнати, що Він був і є Сином Божим, і тоді впасти Йому до ніг і визнати Його Господом і Богом. Але відкиньте думку, що Він був просто великим вчителем людства. Він не залишив нам такої можливості. І навіть не збирався”.

Тут нічого додати. Ісус дійсно не залишив нам вибору – або ми визнаємо, що Він божевільний, або що Він є Сином Божим.

Однак Льюїс стверджує: „Мені здається очевидним, що Він не був ані божевільним, ані обманщиком, тому, як би дивно, страшно чи неймовірно це не звучало, я повинен визнати, що Він був і є Богом”. Потім він продовжує роздуми про смерть і воскресіння Ісуса.

Якщо у вас є нагода, я рекомендую вам прочитати цитовану тут книгу повністю, тому що роздуми Льюїса та його розуміння християнства після багатьох років атеїзму – це надзвичайні міркування, які допомагають зрозуміти суть християнства (Льюїс був студентом, а потім професором у Оксфордському університеті, він увірував після багатьох років внутрішньої боротьби зі стражданнями і безглуздістю смерті, які він бачив під час світових воєн, та під впливом багатьох розмов з Дж. Р. Р. Толкієном. Його роздуми про християнство донині є дивовижним інтелектуальним скарбом та натхненням для кожного, незалежно від поглядів).

Один план

З наближенням Великодня варто задуматися: ким для мене є Ісус? Пророком, моральним вчителем, звичайною людиною, або і 100% Богом, і 100% людиною, Тим, хто прийшов у цей світ, щоб добровільно віддати своє життя заради того, щоб люди здобули вічне життя, щоб досконалий план, який ми бачимо в кожній наступній Біблійній книзі, міг би здійснитися?

Коли ми розмірковуємо про те, ким є Ісус, що Він зробив, коли звертаємо наші очі на хрест, ми можемо пам’ятати, що не існує плану Б для спасіння. У Божому задумі був лише один план, який здійснився на хресті. Завдяки цьому ми знаємо, що «єдиний шлях, що веде на небо, — це той, що проходить через Голгофу».

Ось чому так важливо:

Ким для тебе є Ісус?

Рекомендований безкоштовний курс:
Чому Ісус?
Вируши у інтригуючу подорож роздумів на тему особи Ісуса і того, яким чином Він може надати зміст і ціль твоєму життю.
Подібні статті:

Заповідь любові

Заповідь любові

18/11/2021, Корнелія Арндт Якби я запитала, яку фразу про природу Бога ти чуєш найчастіше, що б це було? Для мене: Бог є любов - це речення (для одних людей більше, ніж для інших) я чула найчастіше. Незалежно від ситуації, люди постійно повторювали як мантру: «Бог добрий і є любов».

Бог Старого Заповіту

Бог Старого Заповіту

15/09/2021, Матеуш Лесюк Найпоширенішим зображенням Бога Старого Завіту є постать суворого старця в білому одязі, що сидить на троні, який вторгається небажаним у життя людей і народів. Він здійснює свої загадкові плани, суворо караючи за невиконання відданих ним наказів.