7 духовних дисциплін, які допоможуть укріпити стосунки з Богом - Добра новина - Надія Є!

7 духовних дисциплін, які допоможуть укріпити стосунки з Богом

08/09/2021, Корнелія Арндт


Завдяки стосункам ми створюємо основні мережі соціальних зв'язків: сімейні, дружні, робочі. Більшість з нас (за винятком кількох рідкісних випадків) не здатні повноцінно жити без контакту з іншими.

Для щоб добре функціонувати, кожним із вищезгаданих стосунків потрібні час, відданість, робота, щирість, відкритість та комунікація (і це лише деякі з важливих якостей!).

Так само все працює і в стосунках з Богом. Є багато способів як щодня інвестувати в ці дивовижні стосунки. Більшість із тих, які ми сьогодні розглянемо, є базовими. Але, як ви напевно вже самі переконалися, найчастіше у нас виникають проблеми саме з ними. Нам бракує часу або, не побачивши миттєвих результатів, ми швидко здаємось й починаємо шукати альтернатив.

Ось лише кілька способів, як ти можеш розвивати свої стосунки з Ісусом. Це основи, без яких не можна йти далі. Якщо ти дійсно бажаєш будувати своє життя на надійному і міцному фундаменті, яким є Бог, тобі слід практикувати всі з цих дисциплін. Перед тобою лише кілька прикладів, які, як ми сподіваємося, відкриють тобі, наскільки важливо інвестувати у свій щоденний «тихий час» з Ісусом. Можливо, вони нагадають тобі, що ти знехтував будь-якою з цих практик . А це в свою чергу може освіжити й мотивувати тебе повернутися до Ісуса.

1. Читання Біблії

Автора найкраще впізнають по його творчості. Читаючи Біблію, ми маємо дивовижний привілей не тільки пізнавати Бога через Його власне Слово, а й проводити з Ним час. Біблія — це єдина книга, яку читають у присутності Автора. Саме Святий Дух дає нам розуміння, як застосувати біблійні книги у нашому житті.

Звичка формується приблизно через 3 тижні регулярної практики (за деякими дослідженнями — довше). Щоденне читання Біблії, принаймні 15 хвилин на день, сформує звичку, яку з часом буде щораз легше практикувати.

Майк Бікл, засновник місійної організації International House of Prayer, наголошує на тому, що важливо знайти місце, де ніхто не буде заважати нам протягом нашого «тихого часу» з Богом. Майк наголошує, що таке місце має бути нашим улюбленим у всьому будинку чи в саду, де ми почуваємося затишно. Знайшли місце? — запитує Майк. — Тепер все, що залишилося зробити, це взяти Біблію, блокнот, відкрите серце і хороший чай або каву і приділити якомога більше часу на читання Божого Слова, молитву та роздуми.

Без такого «тихого часу» з Богом важко пізнати нашого Творця та зрозуміти Його план щодо нашого життя.

2. Молитва

Ми не завжди можемо розраховувати на негайну відповідь на молитву. Проте ми можемо дякувати Богу і як близькому другу відкривати свої серця. Як навчає нас Біблія, Бог завжди слухає нас і відповідає в потрібний час і у правильний спосіб. Завдяки молитві ми можемо вилити Йому свої серця з вірою, що Він сильніший і Всемогутній, і що Він краще за нас знає, чого ми насправді потребуємо.

Спілкування є основою всіх відносин. Молитва — це специфічна розмова, необхідна для підтримки стосунків з Богом. Вона нерозривно пов’язана з читанням Біблії. Часто в Божому Слові ми можемо знайти відповідь на свої молитви. А коли не виходить знайти потрібні слова, можна молитися словами Псалмів, віршами з Писання та молитвами різних біблійних персонажів. Недарма апостол Павло каже, що ми повинні постійно молитися (1 Сол. 5:17). Молитва — це унікальний привілей і дар, а не неприємний церковний обов’язок.

3. Ведення щоденника

Це одна з найбільш вимогливих, але дуже корисних духовних дисциплін. Ведення щоденника може мати різні форми — ми обмежені лише власною уявою. Щоденник може бути місцем, куди ми записуємо свої міркування, прохання та сумніви щодо різних аспектів життя, віри та Біблії. У ньому можна аналізувати певні біблійні вірші чи уривки, а також записувати спостереження та висновки.

Особливо цікаво та корисно повернутися до своїх щоденників через роки, щоб побачити, як Бог вів та оберігав нас протягом цього часу.

Який би метод ти не використовував для ведення щоденника, це того варте, навіть якщо це вимагає трохи більше роботи.

4. Поклоніння

Поклоніння — це не просто концерт із змістовною промовою і чудовою музичною групою. Поклоніння — це стан серця. Це свідоме зосередження уваги на Його силі і величі та вияв нашого захоплення Богу. Тому варто налаштувати своє серце на те, щоб прославляти Бога таким, який Він є. Якщо не знаєш, з чого почати, поглянь на Псалми та історію Давида: йому ніщо не заважало радісно поклонятися Богу, навіть глузування власної дружини.

5. Піст

Якщо ти раніше не стикався з цією практикою, вона асоціюватиметься тобі з аскетизмом і середньовіччям. Та насправді піст є однією з духовних дисциплін, які дуже часто призводять до глибоких змін і дозволяють повністю зосередитися на Богові.

Піст є чимось набагато більшим, ніж просто утримання від їжі. Піст — це, насамперед, тимчасова відмова від продуктів/речей (наприклад, технологій), які контролюють наше життя. Піст в Біблії часто практикувався як покаяння, вибачення за свої гріхи. Він означав відхід від поганого та руйнівного. Піст також використовували при прийнятті важливих рішень, коли хотіли всю увагу приділити Богу та прислухатися до Його голосу.

Це дуже індивідуальна практика. Таке рішення ви приймаєте наодинці з Богом. Тривалість посту також індивідуальна і відповідна до потреб конкретної особи. Слід зазначити, що при багатьох захворюваннях не рекомендується тривала відмова від їжі.

Перераховані вище духовні практики ми можемо практикувати наодинці щодня. Також є кілька інших хороших способів розвивати свої стосунки з Богом разом зі своїми одновірцями.

6. Церква (християнська спільнота)

Проблеми, які часами трапляються в наших спільнотах, спричинили те, що зараз популярно бути віруючими поза церквою. Через образи або наші власні уподобання, ми вирішуємо залишатися ізольованими від інших віруючих.

Можна зрозуміти, чому так виходить: життя в спільності, як правило, важке, особливо коли нас щось не влаштовує, ми з чимось не згодні, і не можемо це змінити. На жаль, ідеально функціонуючих церков не існує, завжди щось буде не так. Це вказує на те, що є багато місць, де можна спробувати щось змінити і послужити. Варто приєднатись до церкви, тому що саме так ми можемо зміцнювати, довіряти та підтримувати один одного у важкі часи. Без близьких людей, які будують своє життя на подібному фундаменті, буде вкрай важко вистояти у вірі у час серйозних проблем і випробувань.

Варто також знайти одну старшу, гідну довіри людину, яка б могла стати твоїм наставником. Вона може підтримувати та допомагати тобі у твоїй духовній подорожі.

7. Домашні групи

Що ти думаєш про створення домашніх груп напряму залежить від твого оточення. Для одних це цілком очевидна річ, а для інших — щось дивне. Проте малі групи це чудова ідея! Звичайні люди в схожих життєвих ситуаціях зустрічаються для того, щоб поглибити свої стосунки з Богом та один з одним.

Групи можуть бути різними: молитовні, біблійні (які зосереджуються на більш детальному вивченні Біблії), для батьків, для сімейних пар, для молоді тощо. Існує багато форм і способів їх проведення.

Комусь подобається неформально зустрічатися зі знайомими, приділяючи багато уваги обговоренням і розмовам. Хтось інший віддає перевагу зустрічам, де є лідер, а самі групи зосереджуються на певному матеріалі. Все залежить від власних уподобань і обраної теми.

Де знайти потрібні матеріали? В християнських інтернет-книгарнях є багато чудових підручників, які навіть визначають кількість зустрічей на кожну тему. Також варто підключити уяву і подумати про чергування форм у твоїй маленькій групі. Регулярне проведення малих груп вимагає наполегливості, тому добре бути гнучким до змін форм і часу.

Якщо ти щодня практикуватимеш наведені вище дисципліни, вони допоможуть розвивати твої стосунки з Богом. «Тихий час» може змінюватися і приймати різні форми. Варто бути гнучким і креативним щоб тоді, коли у тебе буде менше часу або бажання, ти все ще міг дотягнутися до Божого Слова та молитви. Варто також скористатися допомогою твоєї церкви чи корисними матеріалами та проповідями, особливо якщо тобі здається, що ти далеко від Бога. Стосунки з Богом це єдина річ, яка тебе ніколи не підведе. Навіть коли ти віддалишся від Нього, Він дозволить тобі знайти Себе. Він ніколи не відкине тебе!

Бажаєш побудувати своє життя на міцній основі чи мати хороші стосунки з іншими? Тоді тобі слід розпочати з найважливіших стосунків — стосунків з Богом.

Корнелія Арндт
Рекомендований безкоштовний курс:
Як читати Біблію?
Біблія не мусить бути книгою нудною і незрозумілою. Вона була написана для всіх людей і кожен може нею користуватися. Навчись, як ти можеш заглиблюватись у її істину, а потім застосовувати у своєму житті. Пізнай, як інші читають...
Подібні статті:

Заповідь любові

Заповідь любові

18/11/2021, Корнелія Арндт Якби я запитала, яку фразу про Бога ти чуєш найчастіше, що б це було? У моєму випадку: «Бог є любов». Це речення я чула найчастіше. Незалежно від ситуації, люди постійно, як мантру, повторювали: «Бог добрий і Бог є любов».

Бог Старого Заповіту

Бог Старого Заповіту

15/09/2021, Матеуш Лесюк Коли ми читаємо Старий Завіт, у нашій уяві часто повстає такий образ Бога: суворий старець в білому одязі, що сидить на троні і неохоче втручається у життя людей і народів. Він реалізує свої загадкові плани і суворо карає за порушення Його наказів.