Самотність? Вихід є!

1. Трохи про самотність

Згідно з визначенням спеціалістів, які мають справу з пcихічним здоров'ям, самотність - це невідповідність між рівнем стосунків, яких прагнеш, і тих, які маєш. Її найчастіше окреслюють як суб'єктивний емоційний стан, який може мати різні ступені і по-різному відчуватися в залежності від людини. Саме слово походить від латинського "solitas", що означає відсутність товариства.

Американське товариство психологів визначає самотність як стан, коли тобі не вистачає близьких стосунків з іншими і це приносить дискомфорт або неспокій.

Щораз більше доказів того, що самотність - це складний емоційний стан, якого не можна позбутися просто через збільшення частоти контактів з іншими людьми. Позбуття самотності могло б запобігти 11-18% випадків депресії у осіб після 50.[3]

Психологи розуміють самотність як суб'єктивне почуття відсутності задоволення суспільними стосунками. Говорячи про самотність, часом доповнюємо це визначення фразою "хронічна самотність", щоб описати цей стан як довготривалий і серйозний.[3]

Хронічна самотність з'являється ймовірно тоді, коли людина не має емоційних, розумових чи фінансових засобів, щоб вийти і заспокоїти свої суспільні потреби, або не має кола приятелів, які допомогли б у цьому.
Луїза Хоуклі, експерт в справах самотності, Чікагський університет

Готовий до старту?

Зареєструйся на безкоштовний онлайн курс!

Розпочати