Чи багато знань достатньо для успішного життя?
Хоча у нас є повний доступ до знань, ми все ще можемо формувати свої переконання на основі вирваної з контексту інформації. У цій статті поговоримо про те, як не потрапити в цю пастку. Також пороздумуємо про Месників і про Бога.
Минулої суботи я переглядала фільм «Месники: Ера Альтрона» і він змусив мене добряче замислитися. Месники — це група супергероїв з коміксів Marvel, які борються з суперлиходіями, щоб захистити Землю. У фільмах Marvel суперлиходії зазвичай або дуже погані люди, або дуже погані інопланетяни. Сюжет більшості з них полягає в тому, що хтось хоче знищити Землю, а супергерої хочуть її врятувати. Однак у вищезгаданій частині їхніх пригод лиходій – це... комп’ютерна програма. Точніше, андроїд, металевий гуманоїдний робот, керований штучним інтелектом під назвою Альтрон. Протягом усього фільму Месники намагаються розправитися з програмою, яка керує розпорошеним по всьому Інтернету військом.
Чи знань достатньо?
До чого я це все розповідаю? Альтрон, як штучний інтелект, має доступ до всіх знань, що містяться в Інтернеті, і цитує з них... Біблію. Однак цитата з Євангелія від Матвія повністю вирвана з контексту і тлумачиться неправильно.
І саме це наштовхнуло мене на думку, що недостатньо лише знати Біблію. Можна легко вирвати уривок з контексту, інтерпретувати по-своєму й навіть не намагатися зрозуміти, що мав на увазі Автор. Сьогодні нам не потрібно бути штучним інтелектом, аби знайти вірш з Біблії, який містить потрібне нам слово чи фразу. Ми можемо цитувати будь-які фрагменти Писання в дискусії, або навіть “кидатися” один в одного віршами під час сварки. Сумно, коли люди використовують суперечливі, на їх думку, фрагменти з Книги, яка насправді є єдиним цілим і не містить в собі розбіжностей. Більше того, уривки зі Святого Письма цитують не лише християни, а й політики та навіть... суперлиходії у фільмах Marvel.
Як не втратити Істину?
Біблія – надзвичайна книга. Це єдина книга, яку ми читаємо в компанії Автора. Слова, що містяться в ній, можуть змінити наше життя (звісно, не без допомоги Святого Духа). Однак зрозуміти її може бути надзвичайно важко. Я не знаю, чи зможе хтось колись цілком і у всій повноті пізнати цю книгу. Навіть якщо ні, нам не слід опускати руки. Варто старанно читати її, просити Святого Духа про керівництво, заглиблюватися в неї, знаходити контекст і початкове значення слів. Робити це для того, аби знайти Істину, записану на сторінках Біблії, яка здатна змінити життя. Щоб пізнати єдиного справжнього супергероя, який віддав своє життя, щоб спасти людей.
Бажаєш краще пізнати Біблію?
Якщо твоя відповідь так, тоді раджу взяти участь у курсі «Як читати Біблію?», який знаходиться на нашій платформі nadiya.in.ua. В ньому ти неодмінно знайдеш кілька цінних порад, а можливо навіть повністю зміниш свій погляд на цю надзвичайну Книгу. Ти сам зрозумієш, чому Бог такий добрий, і зможеш відкрити для себе, чому так багато людей говорять про Божу доброту.