Про атеїзм, віру в Бога та кінець фільму - Добра новина - Надія Є!

Про атеїзм, віру в Бога та кінець фільму

Світ, у якому ми живемо, є великий, суворий та несправедливий. І часто ми відчуваємо себе в ньому малими, покинутими та скривдженими. І де серед цього всього є Бог? Де Він? Що Він робить? Де Його шукати? Ось питання, яке турбує багатьох людей по всьому світі незалежно від релігійної традиції.

На це питання існує багато відповідей. Одна з них особливо приваблива сьогодні й багато хто її обирає для себе. Вона звучить так: ніякого «бога» немає, і ніякого діла «він» до нас немає, врешті-решт ми здані тільки на самих себе. Час дорослішати і гірка правда дорослого життя полягає в тому, що «бога», як і Санта Клауса, немає і нікому ми в цьому світі непотрібні, окрім дрібки близьких людей, кому вже як із ними поталанило.

Що ж, я розумію логіку такої відповіді, але особисто мене вона не задовольняє. Більш переконливою для мене все-таки є відповідь християнська, яка говорить, що Бог є присутній у самій серцевині цього світу, але Його присутність є укритою і таємничою, немов тихий лагідний вітерець, чи гірчичне зерно, чи як таємничий подорожній. Його легко не помітити, знехтувати, проігнорувати, але водночас Він є дуже близько, на відстані витягнутої руки, щоб Його завжди можна було легко знайти. Тільки потрібно трохи більше смирення та уважності.

Але чому Бог обрав саме такий метод Своєї присутності в світі? Причин багато. Назбирається на окрему розмову. Але одне можна сказати вже зараз: якби Бог об'явився нам прямо й одразу, не було б ніякої історії, тієї ж миті просто настав би кінець фільму. І саме так, до речі, буде вкінці історії. Окремі біблійні історії є цьому живим доказом. Наприклад, історія Іова. Говорили-балакали, як то мовиться, доки не з'явився Бог. І кінець фільму. Якби ж Бог відкрився одразу, не було б ніякого фільму. І ми втратили б щось надзвичайно важливе.

Отож, Бог є завжди поряд. Він в епіцентрі сюжету. Але Його Особа залишається прихована. І головна сцена фільму все ще попереду, коли головний Герой вийде з тіні і тоді для всіх усе стане ясним і зрозумілим, як білий день. А поки що ми в епіцентрі драми: долаємо шлях, пильно стежимо за всім, що нас оточує і ловимо подув тихого лагідного Вітру.

Про автора

-Показати менше

Наступна сторінка

Що таке справжнє співчуття?

Що таке справжнє співчуття?

Корнелія Арндт
09/01/2024
Як ти реагуєш на чужі страждання? Ти байдуже дивишся, критикуєш, намагаєшся знайти причину і поводишся так, ніби тебе це не стосується?
Плюси і мінуси дружби

Плюси і мінуси дружби

Корнелія Арндт
25/11/2023
Людина потребує відносин. Можна навіть сказати, що вона — стадна істота. Наукові дослідження доводять, що люди, які мають друзів, живуть щасливіше та довше. Навіть найбільший інтроверт потребує відносин з іншою людиною. Але хто це - наші друзі? Скількох із них дійсно можна так назвати? На що схожа твоя дружба?
Чи багато знань достатньо для успішного життя?

Чи багато знань достатньо для успішного життя?

Аліна Жидек
24/10/2023
Хоча у нас є повний доступ до знань, ми все ще можемо формувати свої переконання на основі вирваної з контексту інформації. У цій статті поговоримо про те, як не потрапити в цю пастку. Також пороздумуємо про Месників і про Бога.