Підсумуємо все, чого ми дізналися до цього часу:
-
Зміни в апетиті є нормальними, особливо під час виходу з залежностей, і можуть призводити до тривоги, депресії та труднощів у щоденних справах, таких як покупки та приготування їжі.
-
Голод викликає стрес і напруження, які можуть негативно вплинути на твій процес відновлення.
-
Регулярні і поживні прийоми їжі є ключовими — варто планувати їх заздалегідь і творчо підходити до харчування.
-
Метою є не тільки вживання здорової їжі, але й розуміння власних звичок, пов’язаних з їжею, таких як компульсивне харчування або пропуск прийомів їжі.
-
Здорове харчування покращує настрій, концентрацію, ефективність і дає енергію, одночасно зменшуючи ризик серцевих захворювань і раку та допомагаючи в контролі ваги.
-
Процес відновлення — це гарний момент для впровадження нових, здорових харчових звичок, але варто ставити реалістичні, маленькі цілі.
-
Голод, втома і гнів можуть викликати бажання втекти в залежність, тому важливо піклуватися про регулярні прийоми їжі, відпочинок і здорове розвантаження емоцій, наприклад, через фізичну активність.
-
Симптомом стресу та складних емоцій може бути переїдання, яке, якщо не контролювати, може призвести до заміни однієї залежності іншою.
-
Свідомий підхід до харчування і контроль емоцій можуть допомогти тобі запобігти новим залежностям.
Правильне харчування є ключовим для твого відновлення від залежностей — воно допоможе уникати нових звичок і підтримувати фізичну та емоційну рівновагу.
Готовий до старту?
Зареєструйся на безкоштовний онлайн курс!